Historie YouTube


Stránky Youtube.com se dnes staly naším naprosto běžným společníkem. Zvykli jsme si, že zde můžeme v kteroukoliv denní nebo noční hodinu najít obrovskou zásobárnu všech možných písniček, videí, klipů, domácích videí, dokonce celých filmů či dokumentů. Dovedete si ale ještě překvapit doby před Youtube, kdy najít na internetu konkrétní video bylo poměrně dost těžké? A přitom taková doba není zas tolik vzdálená!

 Mackova facka vše odstartovala 

Internetový server Youtube vešel v našich zemích ve známost hlavně kvůli tolik známé Mackově facce Ráthovi, tehdy ještě nestíhaného za úplatky. Právě toto video bylo tenkrát velmi populární a obletělo celou republiku. Lidé touto cestou poznali právě server Youtube a s radostí se jej učili používat.

Nejrychleji rostoucí stránky 

Historie serveru Youtube se započala psát v roce 2005. Konkrétně byla doména YouTube.com aktivována v 14.února 2005. Zakladateli serveru byli tři mladíci, původně zaměstnanci internetového platebního systému PayPal -  Chad HurleySteve Chen, and Jawed Karim. První kanceláře firmy se nacházely nad jistou japonskou restaurací v Kalifornii, jaký to rozdíl oproti modernímu a velkorysému prostoru firmy dnes! V roce 2006 se stal server YouTube jedním z nejrychleji rostoucích internetových stránek, čehož si nemohl nevšimnout internetový gigant Google. Rychle se vyvíjející společnost tedy odkoupil. Rychlost růstu serveru YouTube byla enormní. V roce 2007 spotřeboval YouTube tak velký datový průtok, jako celý internet v roce 2000!  

Nejde o internetovou bublinu

YouTube profituje hlavně z nabízení inzerce. Ta se zobrazuje přímo v přehrávaném videu. Inzerce je na stránkách naízena od roku 2006. YouTube již v roce 2006 deklaroval, že jeho příjmy z reklamy činí 15 milionu dolrů měsíčně. Odborníci přitom odhadli, že náklady na chod serveru budou činit kolem 5 milionu dolarů. Firma je tedy velmi výdělečná a nejedná se rozhodně o internetovou rychlokvašku. V současné době vydělává YouTube také na půjčování filmů prostřednictvím internetu, avšak tato služba je dostupná pouze ve Spojených státech. 

Spojenectví s Google 

Vzhledem ke spojenectví s Google se nabízelo jasné propojení se službami právě této společnosti. Od roku 2011 je tak možné využívat účet od Google i pro přístup do služeb YouTube. 

 

 

 

 

Účetní program AdmWin

Vystavování a evidence faktur, nabídek, zakázek ve vazbě na sklad,EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Chci ZDE článek / odkaz

Partneři Youtube

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |