YouTube vs. Vimeo


Pochopitelně, i v oblasti internetových video serverů existuje konkurence. I když  YouTube tento trh naprosto ovládá, i zde je možné najít jeho největšího konkurenta. A tím je nepochybně server Vimeo.com. Jde o server, který původně v roce 2004 založili filmaři, aby takto mohliprezentovat svou práci a tomu odpovídá i charakter stránek. Zakrátko se však Vimeo rozšířilo i mezi běžné smrtelníky. 

Sdílení a prohlížení videí 

Poslání tohoto serveru je velmi podobné poslání YouTube. Server nabízí nahrávání videí a jejich sdílení s ostatními. I zde si může uživatel vytvořit svůj vlastní profil a shlédnnutá videa hodnotit, sdílet, nebo si je ukládat do seznamu oblíbených a sledovat později. 

K dispozici na všech platformách

Vimeo je dostupné na všech možných platformách. Videa si můžete prohlížet jak na vašem mobilním telefonu, tak pomocí herních konzolí, nebo inteligentních televizí. Ve všech případech budete mít k dispozici stejné ovládací prvky jako při prohlížení videí na obrazovce počítače. 

Bez reklam 

To hlavní, co uživatelé na Vimeu oceňují, je nepřítomnost reklamy. Na rozdíl od serveru YouTube se video zobrazuje bez reklamního proužku. Vimeo přehrává videa s elegantním přehrávači se snadným ovládáním. Na rozdíl od serveru YouTube také Vimeo nemaže okamžitě obsah bez autorských práv, ani tato práva nijak neprovařuje. Zapovězen není ani erotických obsah. Velmi snadná je aktivace účtu, uživatel není trápen mnoha nejrůznějšími otázkam, ale stačí zadat jméno, e-mail a heslo a váš účet se aktivuje. 

I Vimeo má nedostatky

Pokud budete používat Vimeo, musíte počítat s určitými nedostatky. Předně vás může omezovat možnost nahrát pouze jedno video denně a maximálně 500MB týdně. Pro Vimeo také nenajdete skoro žádnou podporu v jiných webových a jiných aplikací, jako je tomu pro giganta YouTube. 

Verze plus

I Vimeo nabízí rozšířené  a placené služby. Jedná se o službu Vimeo plus, kterou si můžete pořídit již za 59 dolarů ročně. To vám umožní nahrávat až 5 GB týdně a bez omezení počtu videí. Dále tato služba umožňuje třeba nahrávání videí ve vysokém rozlišení ve větším počtu než jeden kus týdně. 

Stahování videí

Videoje možné stahovat i ze serveru Vimeo, avšak jeho podpora je mnohem nižší, než podpora stahování z Youtube. Pro stažení videa  je třeba si instalovat speciální program, do kterého stačí vložit odkaz na stahované video a zvolit formát, ve kterém se video má uložit. Tuto službu zastane například Vimeo Video Downloader. 

 

Účetní program AdmWin

Vystavování a evidence faktur, nabídek, zakázek ve vazbě na sklad,EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Chci ZDE článek / odkaz

Partneři Youtube

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |