Jak rychle se video na Youtube načte?


Video na internetu je dnes něčím naprosto samozřejmým. V některých případech se vám však může stát, že načítání videa na Youtube je extrémně pomalé a v některých případech dokonce nemožné. Víte, jaké mohou být příčiny tohoto stavu? 

 

První příčina - rychlost vašeho internetového připojení

Tou nejzásadnější příčinou může být rychlost vašeho internetového připojení. Ty tam jsou sice doby, kdy se používalo tzv. vytáčené připojení, tedy prostřednictvím telefonu, které bylo pro přehrání videa naprosto nedostatečné. Avšak i nyní se může stát, že vaše internetové připojení bude správnému přehrávání bez trhání videa výrazně bránit. Pokud se totiž budete připojovat prostřednictvím mobilního telefonu, pak v některých lokalitách může být mobilní signál velmi špatný a tím pádem také připojení k internetu. Pokud signál často vypadává, pak je přehrání videa na Youtube také prakticky nemožné. Pokud se k internetu připojujete prostřednictvím sítě Wifi, pak i zde mohou hrozit výpadky, a to čím dále jste od zdroje signálu. 

 

Jak vyzrát na špatnou rychlost připojení? 

Pokud si chcete přehrát video od Youtube i přes to, že vaše připojení není z nejlepších. je třeba vypnout přehrávání a nechat video pouze načítat. To provedete zcela jednoduše. Stačí si video na stránkách Youtube.com otevřít a dále pak kliknout na stopku. Přehrávání se zastaví, vy počkáte, až bude video celé načtené a posléze si je snadno a bez trhání přehrajete. 

 

Příčina číslo dvě - špatné programové vybavení 

Videa na Youtube jsou vytvořena v tzv. flashi. Aby bylo jejich přehrávání zcela bezproblémové, zjistěte, zda máte aktualizovány všechny doplňky vašeho internetového prohlížeče, včetně flashového přehrávače. 

 

Jak snížit náročnost přehrávání videa na Youtube?

Pokud vidíte, že přehrávání na Youtube je značně problémové, můžete zvolit nižší kvalitu přehrávání, která i tak může být dostatečná. Změnu kvality provádíte v pravém dolním rohu okénka s videem. Pro změnu kvality postačí, pokud kliknete na tlačítko s ozubeným kolem. Zobrazí se dialog, ve kterém si můžete zvolit kvalitu videa, a to včetně kvality HD, která je pochopitelně nejnáročnější na kvalitu připojení. Dále zde můžete omezit rychlost přehrávání videa. Ta může být normální, ale také dvojnásobná, nebo naopak čtvrtinová. 

 

 

 

Účetní program AdmWin

Vystavování a evidence faktur, nabídek, zakázek ve vazbě na sklad,EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Chci ZDE článek / odkaz

Partneři Youtube

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |