Youtube videa


Youtube je patrně nejznámější kanál pro multimédia. Nahrát sem můžete videa, nebo hudbu s doprovodnými obrázky. Zároveň Youtube.com funguje jako sociální síť. Uživatelé se zde registrují, vytvářejí si svůj profil a mohou si také vybírat, které kanály chtějí tzv. odebírat. Pokud tedy tento kanál cokoliv na Youtube.com nahraje, pak jeho odběrateli se toto video zobrazí na jeho zdi. 

Youtube a autorská práva

Velmi často se dostávají stránky Youtube do konfliktu s autorskými právy. Správně by totiž měl videa, nebo hudbu na server nahrávat jen ten, kdo k těmto dílům vlastní autorská práva, což je buď vydavatelská společnosti, anebo přímo autor díla. Video a písničky se však šíří velmi volně, kopírovat je je dnes velmi snadné. Pokud tedy vlastník práv zjistí, že někdo umístil na Youtube.com nezákonný obsah, má právo po serveru chtít vymazání tohoto obsahu. 

Upravování videí na youtube

Server Youtube.com umožňuje videa nejenom nahrávat, ale také upravovat. K dispozici je aplikace, která nahrané video upraví, takže pro základní úpravy není třeba používat jiný program. Video můžete s touto internetovou aplikací např. ostříhnout, přidat k němu hudbu, a to i hudbu, která je k dispozici zdarma na serveru Youtube.com, případně opatřit video titulky. Aplikace je k dispozici zdarma a navíc online. To znamená, že ji můžete používat, aniž byste si cokoliv instalovali, stačí být pouze připojený k internetu a disponovat internetovým prohlížečem. 

Organizace videí na youtube

Videa, která nahráli jiní uživatelé serveru, můžete různě řadit a organizovat. Můžete k nim pochopitelně přidávat své komentáře, na které mohou ostatní reagovat. Pokud máte uvedený funkční e-mail, pak jsou tyto reakce přeposlány na vaši e-mailovou adresu. Videa lze také označovat jako ta, která se vám líbí, nebo nelíbí. 

Orientace v historii přehrávání

Pokud si chcete připomenout video, které jste si již přehráli, klikněte na položku Historie. Zde se zobrazí seznam všech videí, která jste si za poslední dobu přehrávali. Pokud video v tomto seznamu označíte zaškrtnutím, pak získáte možnost si toto video uložit do seznamu videí, na která se chcete podívat později. Dále můžete konkrétní video vymazat, nebo můžete vymazat celou historii. Pokud si nepřejete, aby byla vaše historie zaznamenávána, pak můžete toto zaznamenávání stopnout. 

Jak spravovat vlastní kanál na youtube

Pokud si vytvoříte vlastní kanál, který budete sami spravovat, pak můžete také sledovat nejrůznější statistiky o vašich návštěvnících. Můžete sledovat, kolik máte nových fanoušků, případně, kolik nových označení Líbí se mi jste získali. Sami se pak můžete snažit o to, abyste získali co nejvíce fanoušků. Oslovovat je můžete skutečně dobrým a zajímavým obsahem, nebo třeba sdílením na ostatních sociálních sítích. 

 

Účetní program AdmWin

Vystavování a evidence faktur, nabídek, zakázek ve vazbě na sklad,EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Chci ZDE článek / odkaz

Partneři Youtube

Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |